piątek

Saneczkowy raj ... tylko we Włoszech


TOR SANECZKOWY !!!!


Pierwszy raz miałam okazję zjeżdżać na tak długim torze saneczkowym i wiecie co? Poczułam się jak dziecko :) Szalałam z moimi dziećmi na sankach. Uczucie wspaniałe, niezapomniane, pełne radości, szczęścia. Ach co tu dużo mówić ... sami zobaczcie.


Polecam szczególnie rodzinom, gdzie nie wszyscy członkowie jeżdżą na nartach. No bo doskonale wiemy jak to wygląda w praktyce ... mąż jeździ na nartach, dziecko również, a mama z mniejszym np. dzieckiem chodzi od kafejki do kafejki ... bo dziecko jeszcze za małe na narty, albo najzwyczajniej nie chce jeździć, nie lubi itd. ... bez atrakcji dzieci szybko się nudzą, a mamy mają najzwyczajniej dość.
Kochane tam nie będziecie miały tego kłopotu. Bierzecie dziecko, wypożyczacie sanki i szalejecie ...

Panowie obsługujący wyciąg zaczepiają saneczki z boku, a My jedziemy sobie na szczyt około 10 minut :) Na szczycie kolejny pan zdejmuje saneczki, pomaga zejść mamie z dzieckiem i jeśli jesteście gotowe, żeby jechać w dół z prędkością światła ... żarcik :) Prędkość można regulować dociskiem pięt ;) Można szybciutko, wolniej lub praktycznie pełznąć ... Wszystko zależy od Was.
Jeśli jednak okaże się, że jesteście głodne lub jesteście w potrzebie to na szczycie jest knajpka, WC, gorąca czekolada i mnóstwo miejsc siedzących z przepięknym widokiem.
I tak można spędzić cały dzień .... zjazd, wjazd, gorąca czekolada i od początku ...

Ja z dziećmi w ramach odpoczynku od nart, właśnie tak spędziliśmy ostatni dzień we Włoszech i było cudownie :)

 XOXO

6 komentarzy:

 1. Ale czadowo. Fajna odmiana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przyznać, że jest rewelacyjny !!! Tylko pozazdrościć takiej zabawy:) Gdyby tak w Polsce były takie atrakcje ...
  Kati

  OdpowiedzUsuń
 3. Takim to dobrze :)) Trzeba korzystać z uroków śniegu :)))
  Miłego dnia Optymistko :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Swietna sprawa!!! uwielbiam saneczki, sto razy bardziej niz narty:-) buzka!

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie bym tak poszalała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pięknie. mieliście wspaniały wyjazd :)

  OdpowiedzUsuń